Tie, kurus suns nekad nav sakodis, nekad nesapratīs tos, kurus suns ir sakodis. Suņi rīkojas instinktīvi un tas, cik liela ir iespēja, ka viņš rīkosies neparedzami ir atkarīgs no viņa audzināšanas, pieredzes, bērnības traumām utt. Ir suņi, kurus Magnētā pazīstu un zinu, ka viņi ir draudzīgi, labi audzināti un briesmas nerada. Un ir tādi, par kuriem tik pārliecināts neesmu. Bet tava nicīgā attieksme pret citiem diemžēl šīs diskusijas piedrazo visvairāk. Ja tev liekas, ka tevi neviens suns nav sakodis, jo esi "neitrāls", tad varu pateikt, ka tev vienkārši ir paveicies... pagaidām. Ilgu laiku arī es biju neitrāls un no suņiem vispār nebaidījos līdz viens dogs man izrāva gabalu gaļas no kājas.
Vārds: Skatītājs
IP: 46.109.109.199 @ 12.06.2013 | 19:21:02
Nevienmēr visi domā pār apkārtējiem, tādēļ 100% zinu, ka vienmēr var pagadīties kāds sunis pa ceļam. Mani tas īpaši nesatrauc, no suņiem nav bail. Esmu neitrāls. Bet tiem, kuri te cepās te, un piedrazo Diskusiju sadaļu(iespējams tikai kāds suņu īpašnieks te ielūkojās un izlasa šo sviestu), ieteiktu nedaudz atslābt un uz Magnētiem ņemt līdzi beisbola nūju vai arī iet un šīs savas ģeniālās idejas sludināt sacensību centrā- ar plākātiem, skaļruņiem, PVD vai vienalga kādu palīdzību ;)
Vārds: hh
IP: 85.115.109.37 @ 12.06.2013 | 18:39:27
suns jau nedomā ar prātu, bet instinktīvi reaģē uz apkārtējiem kairinājumiem - ja kāds skrien garām, tad iespējams, tas uzbrūk saimniekam, vai bēg, un sunītim ieslēdzas reflekss aizstāvēt, vai panākt un nokost ... kā dzīvē un kurā bīdī tas tā sunim galvā saslēgsies - to neviens nenoprognozēs.
tapēc mans ieteikums būtu paņemt katram savu mīluli pavadā un skriet draudzgi kopā - i sunītis nepazudīs, i cilvēki būs drošībā.
paldies tiem, kas to ievēro! daudzi magnētisti tādi ir.
Labi nostāvējies un tādēļ vēl jo vērtīgāks - PALDIES Mārtiņam un viņa čaklajiem palīgiem/komandai par lielisko nedēļas nogali Baldonē. Ļoti patika viss pasākums kopumā un katra distance atsevišķi. Gaidīšu atkal nākamo gadu, lai varētu to visu izbaudīt.
Normāli jau, piesauc dabu un sūta uz trenažieru zāli. Kas, Magnēts ir nevis orientēšanās sacīkstes, bet suņu izstāde, ka suņu tiesības šeit ir pārākas par cilvēka tiesībām, un ja kādam suns nepatīk, tad lai sēž mājās? Nākamreiz vajadzēs paņemt līdz savu pusotrmetrīgu suni, kuru neņemu līdz, jo tas rej uz visiem pēc kārtas, pabaidīt tos suņu aizstāvjus.
Vārds: vēl
IP: 87.246.185.150 @ 12.06.2013 | 12:09:48
Iebildumi ir pret suņu kodumiem. Ja kādam ir iebildumi pret normālām un šim gadsimtam atbilstošām prasībām, kā uzpurnis un pavada... tad es nesaprotu, ko šādi cilvēki meklē pasākumā "Magnēts".
Vārds: Vārdsun vēl
IP: 66.90.77.6 @ 12.06.2013 | 11:49:23
Uzpurnis un ķēde nav garantija, tieši pretēji tas palielina agresijas iespēju. Bet vispār- ja jums ir iebildumi pret dabu, tajā skaitā dzīvniekiem, tad nav skaidrs ko jūs meklējat mežā, brīvā dabā - ejat uz trenažieru zāli. Tur suņu noteikti nav.
Vārds: pret suņiem naiebilstu
IP: 66.90.77.6 @ 12.06.2013 | 11:39:10
taču es nesaprotu viedokli, ka visi citi suņiir slikti vai potencionāli plēsoņas, bet lūk tas Džimis ir enģelis un to nedrīkst aiztikt. Tas vien liecina par absolūtu analfabētismu dzīvnieku psiholoģijā vai arī nožēlojamu viena suņa lobēšanu
Vārds: ps
IP: 81.198.172.46 @ 12.06.2013 | 11:23:56
kad varētu paradītīes vakardienas PS rezultāti
Vārds: Aigars
IP: 213.226.141.46 @ 12.06.2013 | 11:11:22
Suņu aizstāvju zināšanai: "nekaitīgais" Džimis 2010.g. Tautas rogaininga noslēgumā manam komandas biedram garām skrienot "aiz neko darīt" ieķēra ar zobiem vēderā. Asinis jau nebija, bet zilums pamatīgs. Ja godīgi, man grūti prognozēt savu rīcību pret suņa saimnieku tai brīdī, ja tā būtu noticis kādam no maniem puikām... Dzīvnieks ir dzīvnieks, un neviens nevar 100% garantēt un prognozēt tā rīcību, tāpēc būtu tikai loģiski, ka tiktu izslēgta jebkāda varbūtība kādam bērnam ciest. Ja kāda suņa saimnieks savam luteklim uzpurni uzskata par apkaunojumu, lai vadā pie pavadas.
Vārds: čiekurs
IP: 194.213.9.26 @ 12.06.2013 | 09:17:36
Cien.i - par suņiem. Vai Jūs nepieļaujiet domu, ka cilvēkiem var vienkārši būt bail no suņiem? Arī man ir neomulīgi, ka magnētā mudž suņi. (lai cik dīvaini tas nebūtu, Džimi uzskatu par savējo,t.i. nekaitīgu sabiedrībai :-)) Ģimenē ir negatīva pieredze ar suņiem, tāpēc drošība ir pirmajā vietā, bet te izskatās paēdušias neēdušo nesapratīs, lasi - saimnieks ar suni nekādi nevar saprast kā viņa 4kājainais mīlulis var apdraudēt citus....
Vārds: Bulta.
IP: 89.201.66.247 @ 12.06.2013 | 08:02:17
Nē, man suņi nav koduši. Paldies par apjautāšanos. Bet tas nozīmē, ka es vispār drīkstētu ierunāties, pēc tam, kad tas būtu noticis? Apbrīnojami. Pieļauju, ka pilsētās ir noteikumi par to, ka suņiem jāliek uzpurņi un tie jāvadā pavadā. Kādēļ tas tā verētu būt? Pieļauju, ka drošības apsvērumu dēļ. Ar ko Magnētā pasākums atšķiras? Pilnīgi ne ar ko. Tikai nevajag stāstīt, ka tas notiek mežā, jo to mēs visi zinam. Jānodrošina cilvēku drošība. Suņu bars nav tā drošākā vieta. es domāju, ka esam šo izrunājuši. Ir PAR un PRET. Varbūt, kāds aizdomāsies, bet nedomāju, ka būs izmaiņas šajā jautājumā līdz pirmajam nopietnākajam kodumam.
Mans mazliet aizkavējies, bet Liels paldies Mārtiņam ar komandu par MTB OS daudzdienām Baldonē. Bija ļoti interesanti un aizraujoši. Katra distance nesa ko savu un ceru,ka sīkās neveiksmītes neliks mest organizēšanas plinti krūmos un sagaidīsim ko līdzīgu vēl un vēl! Paldies!
Vārds: Bulta.
IP: 89.201.66.247 @ 11.06.2013 | 06:58:19
Bērnu tur neatstāju ar domu, ka visi magnēta suņi momentā klups viņam virsū. Suņi skraida apkārt. Bērnam suņuki interesē, iet klāt, glauda... tikai bērns mēdz arī ieķerties kažokā, pārbaudīt ausis un asti. Sacensību laikā suņi ir sakoduši. Kā jau tecu - nav dzirdēts, redzēts, man neviens nav iekodis nav mēraukla!
Vārds: Piedzīvojumu Magnēts
IP: 176.106.50.246 @ 10.06.2013 | 21:44:28
Īsti nesapratu par bebrārija posmu - KP vērtība būs viens un divi, vai septiņi līdz deviņi?
Vārds: i
IP: 87.226.51.42 @ 10.06.2013 | 19:41:58
es gan savuvbērnu tur atstāju dzīvoties un ne vienu vien vasaru.. un ar suņiem nekad nav bijusi problēma... visiem dalībnieku suņiem ko esu sastapusi ir varēts pieiet klāt bez problēmām un paglaudīt.. un neesu dzirdējusi ne vienu reizi kad kāds dalībnieka suns būtu sakodis kādu citu dalībnieku... tapēc nezinu kur tas ir acīmredzami...